Κοπή βασιλόπιτας

Την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2023 σε πολύ όμορφο κλίμα πραγματοποιήθηκε στο 2ο Γυμνάσιο Ξάνθης η κοπή της βασιλόπιτας. Το φλουρί κέρδισε ο αγαπητός μας φιλόλογος Φίλιππος Παπαγεωργίου στον οποίο ευχόμαστε όλοι να είναι πάντα τυχερός και χαρούμενος!

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, εκτός τη βασιλόπιτα των καθηγητών, προσέφερε με πολλή αγάπη και στους μαθητές του σχολείου τις ατομικές βασιλόπιτες για τη νέα χρονιά. Στον τυχερό/ή μαθητή/τρια του κάθε τμήματος που κέρδισε το φλουρί , δόθηκε ένα δώρο.

Στη βραδινή έξοδο της Τετάρτης 25/1/2023 ο σύλλογος διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου διασκέδασε σε τοπική ταβέρνα με ζωντανή μουσική την οποία επιμελήθηκε ο μουσικός του σχολείου μας κ. Άλκης Πλακιάς.