4/ΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ-2016

Αξέχαστη εμπειρία έζησαν οι μαθητές περιβαλλοντικών και πολιτιστικών προγραμμάτων μαζί με τους υπεύθυνους καθηγητές τους στην Κέρκυρα , τον Απρίλιο του 2016.

Επισκεφτηκαν το Μουσείο Ασιατικής Τέχνης, την Δημοτική Πινακοθήκη, το κτήμα του Μον Ρεπό, το Αχίλλειο, το Κανόνι και το μοναστήρι στην Παλαιοκαστρίτσα.

Την τελευταία μέρα ξεναγήθηκαν στο Μουσείο Κέρινων Ομοιωμάτων στα Γιάννενα.

Στο τέλος, όλοι οι μαθητές ειδικά της Γ Γυμνασίου, ευχαρίστησαν τους καθηγητές τους για την προσφορά τους στο εκπαιδευτικό και παιδαγωγικό τους έργο.

Οι υπεύθυνοι καθηγητές: Π. Νταουτίδης, Θ. Καραγιαννίδης, Β. Λουβιτάκη, Α. Μπάτζιου, Α. Καλλίδου, Ι. Γιάκατη, Α. Πέτσιος, Ε. Χατζηπαναγιώτη, Κ. Καζακλή, Η. Κούλαλης