17ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Διηγήματος

Σας ενημερώνουμε ότι η Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών προκηρύσσει τον 17ο  Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος.
Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές/μαθήτριες της Γ΄ τάξης Γυμνασίων και όλων των τάξεων Λυκείων της χώρας.  Η τελική προθεσμία υποβολής του έργου των μαθητών/τριών είναι η  31η Μαρτίου 2015. Οι διακριθέντες μαθητές/τριες Γυμνασίου και Λυκείου αντίστοιχα, θα ειδοποιηθούν έγκαιρα για την τελετή βράβευσης από  την Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν  τηλεφωνικά στο:210 3302 550 και ηλεκτρονικά στο: panelog@otenet.gr.

Συνημμένα θα βρείτε το έγγραφο του ΥΠΟΠΑΙΘ με Αριθ. Πρωτ.:   26786/Δ2/18-02-2015 καθώς και τις οδηγίες του διαγωνισμού

Έγκριση Διαγωνισμού

Οδηγίες Διαγωνισμού